ŠKODA Bike Challenge to pomysł ludzi VMR. Pomysł, który udało się zrealizować po raz pierwszy w 2014 roku. Był odpowiedzią na rosnącą modę na dwa kółka i ściganie się amatorów.

W pierwszej imprezie w 2014 roku wzięło udział ponad 3 tysiące osób. W 2015 uczestników było już ponad 5 tysięcy.

Sukces na starcie pomysłu sprawił, że w tym roku wyścig odbędzie się nie tylko w Poznaniu, ale również we Wrocławiu. Ma kilka dystansów. Są trasy dla cyklistów-profesjonalistów, które jako jedyne w Polsce posiadają licencję Międzynarodowej Unii Kolarskiej – UCI. Ta licencja przyznawana jest tylko jednej organizacji na terenie danego kraju. Oznacza to, że jako jedyni możemy organizować takie zawody w Polsce. Ale są też dystanse dla rowerowych żółtodziobów oraz rodzin i dzieci.

Informacyjna
strona www

Znamy się na digitalu. Dlatego dopilnowaliśmy, by strona bike-challenge.pl była miejscem, w którym każdy odwiedzający bez trudu znajdzie to, czego potrzebuje. Informacje podajemy w przystępny sposób i w odpowiedniej oprawie, umożliwiając zawodnikom szybką rejestrację, dostęp do pakietów startowych i aktualności dotyczących wydarzeń w Poznaniu i Wrocławiu.

Bike Challenge
Event

Działamy od A do Z. Dlatego co roku spisujemy się na medal i stajemy na wysokości zadania organizacji zarówno przed, po, jak i w tracie wyścigu. W końcu ŠKODA Bike Challenge to wielkie wydarzenie, które co roku gromadzi tysiące osób – zawodników i kibiców, ale także szereg imprez towarzyszących, które razem z całym przedsięwzięciem stanowią wyzwanie zarówno organizacyjne, marketingowe, jak i komunikacyjne.

Social
media

Komunikujemy się zawodowo. Dlatego docieramy do tysięcy zainteresowanych wyścigiem ŠKODA Bike Challenge przez media społecznościowe. W ten sposób angażujemy i zarażamy rowerową pasją coraz więcej osób, kontaktując się z nimi poprzez różne kanały. Codzienna porcja świeżych informacji sprawia, że społeczna świadomość wydarzenia rośnie, podobnie jak motywacja uczestników do wzięcia udziału w rywalizacji.


UCI Gran Fondo
World Series

Sięgamy po więcej. Dlatego ŠKODA Poznań Bike Challenge to jedyny wyścig w Polsce z licencją Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI na dystansie 120 km i 16 km Time Trial. Dzięki temu Poznań dołączył do kilkunastu miast na całym świecie, w których organizowany jest cykl UCI Gran Fondo World Series. Finał tegorocznych eliminacji odbędzie się w Albi we Francji w 2017 roku. Więcej na oficjalnej stronie UCI

Oryginalne
stroje sportowe

Cenimy profesjonalizm. Dlatego specjalnie na ŠKODA Bike Challenge przygotowaliśmy unikalne, dedykowane zestawy strojów kolarskich z motywującymi hasłami wyłonionymi na drodze facebookowego konkursu. Każdy z uczestników imprezy może je nabyć na Allegro i stać się posiadaczem w pełni funkcjonalnego i profesjonalnego stroju kolarskiego, przydatnego podczas treningów czy startów. To także świetna i wyjątkowo praktyczna pamiątka z tegorocznych zawodów.

Koszulki
dla uczestników

Dbamy o każdy szczegół. Dlatego co roku wszyscy zawodnicy wyścigu otrzymują w ramach pakietów startowych oryginalne koszulki. Cechuje je zmieniający się co sezon, oryginalny design, spójność z identyfikacją wizualną eventu, a jednocześnie odważna i wyróżniająca się stylistyka. To ceniona przez zawodników, profesjonalna i funkcjonalna pamiątka z wydarzenia.

Coraz większy impact
w 2014 rokuw 2015 rokuw 2016 roku