Po raz kolejny kampania Rzeczy Od Serca przyciągnęła grono ludzi, którzy wsparli akcję organizowaną przez Grupę Allegro i WOŚP. Na stronie www.rzeczyodserca.pl pojawiły się przedmioty, które znane osoby przekazały na licytacje, tym samym wspierając chore dzieci i osoby starsze. Wśród darczyńców znaleźli się m.in. sportowcy, dziennikarze, aktorzy, politycy i piosenkarze, którzy w krótkich filmikach opowiadali historię swoich przedmiotów.

Akcja Rzeczy Od Serca trwała kilka tygodni, a do licytacji mógł przystąpić każdy, kto zechciał wesprzeć najbardziej potrzebujących. W 2016 roku kampania osiągnęła rekordowy wynik aukcji. Łącznie zebrano 758 307 zł! Ta kwota zasiliła konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na rzecz
WOŚP

W 2016 roku na stronie www.rzeczyodserca.pl pojawiło się 255 licytacji, które łącznie osiągnęły ponad 1 800 000 wyświetleń.

151.300

to kwota najdroższej z wylicytowanych aukcji, którą był udział w treningu polskiej reprezentacji w piłce nożnej.


Ambasadorzy
akcji

Do udziału w akcji Grupa Allegro zaprosiła 114 ambasadorów, wśród których znaleźli się m.in. prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, Jerzy Stuhr, Anja Rubik, Magdalena Różdżka, Karolina Korwin Piotrowska, Rober Lewandowski, Jessica Mercedes, Tomasz Karolak i wielu innych znanych i lubianych. To oni przekazali na licytację cenne przedmioty, a zysk ze sprzedaży zasilił konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 2016 roku filmiki promujące Rzeczy Od Serca zyskały ponad 1mln wyświetleń! Łączny czas oglądania video na stronie to 11 000 godzin. Dodatkowo akcja spotkała się także z ogromnym zainteresowaniem mediów, które zamieściły setki publikacji na ten temat. Rzeczy Od Serca podbiły również Snapchat – zasięg filmików na tym kanale wyniósł blisko 2,5 mln.

Rezultaty naszych działań
zaproszonych ambasadorównajdroższa aukcja
WOŚP 2016filmów na stronie
www.rzeczyodserca.pl